Aracın arkasında sürüklenen eşek, Emekli Hayvanlar Çiftliği’ne yerleştirildi

Siirt’in Baykan ilçesinde iki ay önce bir aracın arkasına bağlanarak sürüklenen yaralı eşeğin cep telefonuyla çekilip sosyal medyada paylaşılan görüntüleri hayvanseverlerin tepkisine neden oldu. İhbarla HAYTAP gönüllüleri tarafından alınan yaralı eşek, Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’ne götürüldü.

Tedavisinin ardından yaralarında iyileşme gözlenen eşek, Osmaniye’deki HAYTAP Emekli Hayvanlar Çiftliği’ne getirildi.

Eşeğin kurtarılması için ihbarda bulunan sokak hayvanları gönüllüsü Mehmet Yüce, “Sosyal medyada görüntüleri gördükten sonra HAYTAP ile iletişime geçtik. Tüm tedavi masrafları onlar tarafından karşılandı ve eşeğimizi üniversite hastanesine kaldırdık. İki ay süren zorlu tedavi kısmını takip ederek sonra Osmaniye’ye transfer ettik. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. 

HAYTAP Genel Sekreteri Ali Laçinbala ise eşeğin kilometrelerce sürüklendiğini ve bu nedenle vücudunun birçok yerinden yaralandığını söyledi.

“DİĞER CANLARIMIZLA DOST OLACAK”

Laçinbala, “Görüntülerin sosyal medyada yayınlanması üzerine gönüllü dostlarımız, bu canımızın kurtarılması ve ikinci bir yaşam hakkı tanınması için müracaat etti. Biz de HAYTAP olarak 2 aylık bir tedavi sürecini başlattık. Bu canımızın vücudunun bütün bölgesinde sürtünmeye dayalı, asfaltın ve yolun parçaladığı deri bütünlüklerinin tamamının tedavisini üniversitede karşıladık. Ardından bu canımızın yine gönüllü dostlarımızla transferini karşılayarak, Osmaniye’deki HAYTAP Emekli Hayvanlar Çiftliği’ne getirilmesini sağladık. Buradaki diğer canlarımızla önce tanışacak sonra dost olacak” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x